Nová psychiatrie nemocnice Pardubice


V areálu Pardubické nemocnice vyrostl moderní pavilon psychiatrie za necelých 350 milionů korun. Jde o jedno z nejlépe vybavených a nejmodernějších pracovišť v České republice. Objekt, jehož půdorys připomíná tvarem vodou opracovaný kámen je umístěn uprostřed „zelené“ plochy s dostatečným odstupem od komunikací. Největší výhodou této lokality je klidné prostředí, jež je vhodné pro průběh léčby.  Před hlavním vstupem je navržena velká rozptylová plocha s parkovou úpravou a lavičkami pro odpočinek.

Objekt je navržen jako čtyřpodlažní – jedno podzemní a tři nadzemní podlaží. V prvním podzemním a prvním nadzemním podlaží využívá dispozice celý půdorys objektu. Ve druhém a třetím nadzemním podlaží je objekt navržen jako čtyřkřídlá budova kolem atria, v jehož prostoru bude provedena sadová úprava tvořená půdokryvnými rostlinami, okrasnými travinami a výsadbou keřů. Tento prostor je přístupný pouze pro pacienty.

Nový pavilon poskytne dvakrát více lůžek, celkově tedy padesát, větší komfort pro pacienty i personál a možnost rozšíření péče. Celková užitná plocha nového pavilonu činní 6235 m2. Pavilon začal sloužit pacientům s duševním onemocněními a psychickými problémy.FAKTA

  • Datum zahájení: 7/2019
  • Lokalita: Pardubice
  • Použité materiály: Obklady – Base, Concept, Color One / Dlažba – Rock, Base, Color Two, Taurus Granit
  • Celkem dodáno obkladů a dlažeb: cca 3400 m2 + stavební chemie RAKO SYSTÉM

 

 

Aktualizováno dne: 3.11.2022