Profil společnosti


Historie společnosti MK sahá až do roku 1993, kdy byla 
založena panem Ing. Jiřím Staňkem, který postupně vybudovat úspěšnou a rozvíjející se rodinnou firmuOd počátku zapojil do podnikání manželku a postupně i dceru Ing. Markétu Dvořáčkovou, která firmu v roce 2020 převzala a stala se její jedinou majitelkou. 

Po celou dobu své existence se společnost MK zabývá především prodejem obkladů, dlažeb a výrobků s keramikou souvisejících a má za sebou tedy již 27 let zkušeností v tomto oboru. Ačkoliv je v tomto přístup vedení firmy k obchodní strategii poněkud konzervativní, výsledkem je pozice největšího specialisty na obklady a dlažby od českého výrobce značky RAKO. Svým přístupem k velkoobchodním i maloobchodním zákazníkům a každoročním růstem obratu zaujímá na českém trhu s keramikou silnou pozici. 

 

   

 

Postupem času bylo po České republice vybudováno devět Center české keramiky, přičemž nejnovější bylo otevřeno 2.10.2019 ve Zlíně. Další prodejny je možné vidět v Praze, Rakovníku, Roudnici nad Labem, Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Brně a Ostravě. Tato obchodní síť dokáže, ve spolupráci s obchodními partnery a maloobchodními zákazníky, prodat více než 1,5 mil. m2 obkladových keramických materiálů za rok.  

Všechny prodejny jsou řešeny s důrazem na přehlednost prezentace prodávaného sortimentu, jednoduchá a fungující řešení. Prodejny jsou přizpůsobeny potřebám maloobchodních zákazníků i odborné veřejnosti z řad architektů, projektantů, zástupcům stavebních firem a v neposlední řadě řemeslníků. Sortiment českých obkladů a dlažeb RAKO je doplněn stavební chemií a zařizovacími předměty osvědčených českých výrobců jako je JIKA, RAVAK a dalších.  

Samozřejmostí je zpracování grafických návrhů nejen koupelen, technické poradenství a zajištění dopravy. Přijďte se podívat na naše prodejny nebo nakupujte zde na našem e-shopu.     

Trvalá snaha o zkvalitňování veškerých služeb a činností, ale především úroveň obsluhy a vystaveného zboží, logistiky, skladového hospodářství, marketingu a rozumná cenová politika jsou a budou i nadále hlavními momenty, které mají za cíl udržet firmu i v příštích letech v „dobré kondici“. Kvalita českého zboží a spokojenost našich zákazníků nás dlouhodobě přesvědčují o tom, že volba prodávat české obklady a dlažby byla, je a bude ta správná.

  

Centra české keramiky 

 - Rakovník, Praha, Hradec Králové, Liberec, Roudnice nad Labem, Brno, Olomouc, Ostrava, Zlín

 

               

 

Proč si  vybrat MK?

·         27 let zkušeností v oboru

·         Jistota zavedené české firmy

·         Odborné a technické poradenství

·         Individuální přístup

·         Portfolio tradičních českých dodavatelů

·         Záruka kvality